top of page
LORNET-STAR.jpg

LORNET STAR

Lornet Star dünyanın ilk doğrusal olmayan, bütünleşik 2. ve 3. Harmoniklerin spektrum analizörüne sahip,   800 MHz, 2400 MHz ve 3600 MHz olmak üzere 3 frekans bandı olan,  birbiriyle değiştirilebilir alıcı-verici üniteli birleşim yeri detektörüdür.

Suni ve doğal yarı iletkenlerin etkin tanımlanması için bir görsel spektrum analizörü veya yerleşik hoparlör veya kulaklık aracılığıyla sürekli moddaki sinyalin AM veya FM şifre çözümünden sonra kullanılır.

Önemli özellikler

 • Yüksek nemli emici ortamda çalışma

 • Küçük yarı iletken unsurların tespiti ve hedefin mekânsal seçimiyle uzaktan tespit

 • 10-15 cm mesafeden güvenilir SIM kart tespiti

 • Uzatma çubuklu değiştirilebilir acılı/verici birimli evrensel kontrol ünitesi

 • Yarı iletken unsurların (sadece 24.000 Mhz için) tanımlama etkinliğini artıran 2. Ve 3. Harmoniklerin yerleşik spektrum analizörü

 • Sinyal ve alınan harmonik dalgaların güç seviyelerinin net ve açık ölçümü

 • 2. Harmoniğin alıcı güzergâhındaki minimum gürültüyü ölçümleyerek merkezi frekans bozmaya karşı otomatik koruma sistemi

 • Kullanıcı dostu ara yüz ve birleştirilmiş basmalı buton kontrolü. Başlamadan önce ön kurulum gerektirmez

 • Kullanıcının maruz kaldığı elektromanyetik radyasyon çoğu zaman Regülatör tarafından ayarlanandan daha düşüktür

LornetStar24S.jpg

Teknik Özellikler

 • Değiştirilebilir verme/alma engelleri şu frekans aralıklarında tarama sinyali sağlar:

        2400 MHz,

        800 MHz (opsiyonel anten),

        3600 MHz (opsiyonel anten),

 • Sondaj sinyali türleri:

        - Atımlı (44 göreli atım süresiyle),

        - Sürekli (AM demodülatörlü),

        - Sürekli (FM demodülatörlü).

 • Atımlı sinyalin (sürekli) çıkış gücü en az 10 (0,3) W.

 • 40 Hz çözünürlük ve 10kHz bant genişliğindeki sondalama sinyalinin 2. ve 3. Harmonikteki Spektrum Analizörü.

 • 2. ve 3. Harmoniklerin duyarlılığı en az 110 dBm (-140 dBW).

 • 2. ve 3. Harmoniklerin dinamik gösterge menzili 40 dB’den fazla.

 • 2. ve 3. Harmoniklerin yeniden yayınlanan sinyallerinin göstergesi.

 • Takılıp çıkarılabilir uzatma çubuğu

 • 20 dB aralığında manüel güç ayarlaması.

Temel Rekabet Avantajları

 • Dünyada analoğu yok.

 • Kullanıcı sadece genliği değil, aynı zamanda nesnenin doğrusal olmayan özelliklerinin bilgisel içeriğini artıran tarama frekansına göre doğrusal olmayan bir nesne tarafından tekrar yeniden yayınlanan 2. ve 3. Harmonik sinyallerin spektrasını da analiz edebilir. Özellikle, aşındırıcı ve suni yarı iletkenler hakkında karar vermeyi önemli ölçüde kolaylaştırır.

 • Nesnenin yansıtma yüzeyinin uzantısını tahmin etme imkanı veren, araştırma nesnesinden gelen yansıtılmış sondaj sinyalinin gücünü ölçen yerleşik bir modül bulunur.

 • 3 adet değiştirilebilir verme/alma ünitesinin kullanımı üç frekans aralığında da önemli avantajlar sağlayarak, araştırma işlemlerinde bir şey kaçırma ihtimalini kayda değer düzeyde azaltır:

          - 800 MHz – yoğun ortamlarda (tuğla, beton gibi) tüm hava koşullarında nispeten düşük sinyal zayıflaması.
          - 2400 MHz - SIM katları ve küçük (yaklaşık 1 cm²) yarı iletken cihazları algılama imkanı,
          - 3600 MHz – yasal elektronik cihazların bulunduğu binalarda yapılan araştırma işlerini kolaylaştıran seçim sağlama.

 • Verici/alıcı birimlerini ve uzatma çubuğunu değiştirmek birkaç dakikayı geçmeyecektir.

Lornet Serisi Doğrusal Olmayan Birleşim Yeri Detektörlerinin Özellikleri

 

Serinin tüm detektörleri, aşağıdaki genel özelliklere sahiptir:

 • İki tip sondaj sinyali: yüksek çalışmama oranlı atımlı sinyal ve sürekli sinyal (20K model denen veya düşük çalışma oranlı atım;

 • Darbant parazitlerinden otomatik sondaj sinyal frekansı çıkarma;

 • Atımlı sinyal gücünün otomatik ve manüel ayarlaması;

 • Alınan sinyalin 2. ve 3. Harmonikler tarafından analiz edilmesi;

 • Kablosuz kulaklıkların kullanılabilirliği.

star-1.png

Lornet serisi modellerin özellikleri

Lornet 800-900 Mhz frekans aralığında standart çalışma frekansında doğrusal olmayan bir birleşme yeri detektörüdür. Ayırt edici özellikleri şunlardır: kullanım kolaydır, hafiftir (1 kg), çevre dostudur  (atımlı modda azami çıkış gücü 10 W), ofis binalarını test etmek için tasarlanmıştır. Uygulanan frekans bandı sebebiyle SIM kartlarını tespit etmez (başka şekildeki, çok daha güçlü (100-200 W) doğrusal olmayan birleşme yeri detektörü).

LORNET.jpg

Lornet-24 çalışma frekansı 2,4 GHz olan doğrusal olmayan taşınabilir bir birleşme yeri detektörüdür. Ayırt edici özellikleri şunlardır: kullanımı kolaydır, hafiftir (650 g), cihazın tasarımı metal algılama çubuğuna benzer, çevre açısından güvenlidir (atımlı modda azami güç yayılımı 10 vat ); kişisel denetim, iş seyahatlerinde kullanım ve ofis binaların yerel denetiminde kullanmak için tasarlanmıştır. Uygulanan frekans bandı sebebiyle cihaz SİM kartları 10-15 cm mesafeden tespit edebilir.

Lornet-24.jpg

Lornet-36 çalışma frekansı 3,6 GHz olan doğrusal olmayan bir birleşim yeri detektörüdür (Hali hazırda bu çalışma frekansında olan tek detektördür). Ayıt edici özellikleri şunlardır: kullanımı kolaydır, hafiftir (1,6 kg), etkin parabolik anteni ve mikro dalga aralığı hedeflerin mekansal seçimine imkan verir, çevre açısından güvenlidir (atım yaptığında azami çıkış gücü 20 vattır), Anti-terörist faaliyetlerde, 3-7 metre mesafeden elektronik bileşenleri algılamada kullanılır (şüpheli maddeler, radyo fünyeli bileşenleri arama). Uygulanan frekans bandı sebebiyle cihaz SİM kartları 1-1,2 metre mesafeden tespit edebilir.

LORNET 36.jpg

Lornet-36 mini Doğrusal olmayan birleşim yeri detektörü Lornet 36’nın değiştirilmiş antenli halidir. Ayırt edici özellikleri şunlardır: kullanımı kolaydır, hafiftir (1 kg ), uygulanan kompakt parabolik anteni ve mikro dalga aralığı hedeflerin mekansal seçimine imkan verir, çevre açısından güvenlidir (atım modundaki azami çıkış gücü 20 Vattır), yasal elektronik cihazları fazla yerinden çıkarmadan binaları (alan seçimliktir) 1-2 metre mesafeden denetlemek için tasarlanmıştır. Uygulanan frekans bandı sebebiyle cihaz SİM kartları 0,8-1 metre mesafeden tespit edebilir.

Lornet36Mini.jpg

Lornet-0836 800 MHz ve 3,6 GHz frekanslarında çalışan çift frekanslı doğrusal olmayan yerleşim yeri detektörüdür (hali hazırda dünyada tektir). Ayırt edici özellikleri şunlardır: kullanımı kolaydır, hafiftir (1 kg ). Cihaz 800 MHz (her türlü hava koşulunda algılama) ve 3,6 GHz frekans aralıklarının avantajlarını bünyesinde birleştirir (yer seçimi amaçlı), çevre dostudur (atım yapıldığında azami çıkış gücü 20 Vattır), etkin algoritmayla anti-terörist faaliyetlerde elektronik bileşenleri 3-7 metre mesafeden algılar:  hedefin ilk algılaması ve müteakip seçimi. Uygulanan frekans bandı sebebiyle cihaz SİM kartları 1-1,2 metre mesafeden tespit edebilir.

Lornet0836.jpg

Doğrusal Olmayan Detektörlerinin Çalışma Prensibi

Yarı iletken birimlerin detektörü veya doğrusal olmayan aktarma detektörü olarak bilinen doğrusal olmayan birleşim yeri yer bulucusu, yarı iletken maddeleri (diyotlar, transistörler, devreler) içeren cihazları tespit için tasarlanmıştır. Doğrusal olmaya birleşim yeri yer bulucuları geliştirilmiş patlayıcı cihazların uzaktan kumanda birimlerini tespit etmede kullanılmanın yanı sıra, elektronik gizli dinleme cihazlarının tespitinde de kullanılırlar. 

 

Doğrusal olmayan yer bulucunun çalışma prensibi, incelenen nesnenin yüksek frekanslı sinyal radyasyonunu ve nesneden gelen ikinci ve üçüncü harmonik sinyal seviyelerinin görsel ve işitsel analizlerini temsil eder. Doğrusal olmayan birleşim yeri yer bulucusu, her türlü teknik güvenlik servisi ve onun yerini tutan emniyet teşkilatı için zorunlu bir cihazdır.

 

Lornet detektörlerinin işleyişi, bir RF sondaj sinyali tarafından yayımı yapıldığında 2. ve 3. harmoniklerde bir reaksiyon oluşturmak için yeri iletken bileşenlerin özelliklerine bağlıdır. Sırasıyla, doğal orijinin (örn. oksit zarı) yarı iletken bileşenleri daha yüksek seviyede bir üçüncü harmonik reaksiyona sahip olurken, suni orijinin yarı iletken bileşenleri daha yüksek seviyede bir ikinci harmonik reaksiyona sahip olacaktır. Detektörler; elektronik cihazların ve doğal oksit yarı iletkenlerin hızlı ve güvenilir tanımlarının yapılmasına imkân veren yayımı yapılmış nesnelerin 2. ve 3. Harmonik reaksiyonlarını analiz ederler.

 

Detektörler karmaşık elektromanyetik ortamlarda bile kusursuz işleyiş sağlayan gürültüsüz ve bozulmayan en iyi alıcı frekansını otomatik olarak bulurlar. Lornet detektörlerinin içine yerleştirilen frekans ayarlama algoritması, 2. Harmonik alıcı kanalındaki gürültü seviyesini minimumda tutulurken demodüle edilmiş sinyalin dijital işlemesi maksimum duyarlılığa sahip olacak şekilde RF sondajlama sinyal frekansını otomatik olarak seçer.

star-big-2.png
bottom of page