top of page
raksa_sweeper_9.jpg
Raksa Idet Mini Böcek Arama ve Tespit Detektörü
Verici Tespit Cihazlarında Devrim!!

Dinleme cihazı ve gizli kamera gibi  özel hayatımızı tehdit eden teknoloji için yeni nesil analog / dijital tarama cihazı RAKSA!!

Minyatür | Sessiz | Profesyonel

Raksa, minyatür, taşınabilir, profesyonel, sessiz, yüksek kaliteli, yeni nesil verici tespit ve sinyal analiz cihazıdır.

 

Raksa çevrenizdeki radyo sinyallerini analiz ederek, gizli bilgilerin radyo frekanslarını kullanarak sızdırılmasını engellemek ve dinleme cihazı böcek gibi cihazların tam yerini tesit etmek için kullanabileceğiniz, profesyonel bir böcek bulucu cihazdır.

 

Raksa aşağıdaki sinyalleri tespit eder:

 

 • GSM 900 / GSM 1800, UMTS (3G), CDMA 450 standartlarındaki dijital sinyal yayan cep telefonları ve telsiz telefonlar

 • Kablosuz DECT telefonlar 

 • Bluetooth ve Wi-Fi bağlantı frekanslarını ve bu bağlantıları kullanan ses dinleme cihazları

 • Kablosuz kamera, kablaosuz gizli kamera ve bunların frekanslarını

 • AM, FM, PM modülasyon sistemlerini ve standartlarını kullanan radya vericileri (böcek) ve dinleme cihzları

 • FSK, PSK modülasyonu kullanan, sürekli taşıma amacıyla yapılmış dijital sinyal vericileri ve dinleme sistemleri

 • Geniş band modülasyonlu radyo vericileri

 

Raksa, düşük IF ve frekans sentezleyicili, süperheterodin bir RF dedektörüdür. Tarama ve çevrim süresi analizi 1.0 - 1.5 sn arasında olup, tarama (Sweep), koruma (Guard), arama (Search) ve fark analiz (Difference Search) modları ve dijital sinyalleri görüntüleme modları bulunmaktadır.

Önemli Özellikleri:

 

 • Taranması istenen frekansların seçimi

 • Yüksek hızda tarama ve frekans analizi

 • Geniş band analog ve dijital frekans sinyallerinin taranması

 • Ortamdaki sinyallerin daha önceki sinyallerden farkı analizi

 • Ses analizi ve FM demodulasyonu

 • Frekans okuma ve güç seviyesi analizi (dBm)

 • Özel durumlarda alarm

 • Sessiz alarm - Vibrasyon modu

 • Dahili anten - Harici anten gereksinimi yoktur

    
Bekçi Modu (Guard Mode)

Bekçi modu devamlı aralıksız izleme durumundadır, tehlike anında, belirlenen sinyal seviyesini geçerse, yakında veya kapasama alanı içinde dinleme cihazı veya herhangi bir Gsm sinyali gibi dijital sinyal algıladığında otomatik olarak "tehlike" uyarısı verecektir.

Bekçi modu en çok uzaktan kumanda ile aktif olan dinleme cihazları, video vericileri için çok önemlidir. Ayrıca çok önemli konu olan GSM tabanlı dinleme cihazları ve GSM protokolünü kullanan ses dinleme cihazları aktif olduklarında sinyal yayar, bu yüzden Bekçi modu çok bu tip dinleme cihazlarını yakalamak için çok kullanışlıdır.

Analog sinyaller arka planda gürültü yapar, belkçi modunun bir özelliği de bu arka plandaki gürültü ve yanıldıcı sinyalleri azaltarak dinleme cihazlarını yakalamasını kolaylaştırır. Bu sayede yavaş frekans dalgalanmaları göz ardı edilerek sinyal sıçramalarını ve GSM sinyallerini net biçimde yakalar.
    

Tarama Modu (Sweep Mode)

Bu çalışma şeklinde Raksa, her tip sinyal yayan analog ve dijital yayın yapan, dinleme cihazı, video vericileri, kablosuz kameralar, kablosuz dinleme cihazları,  kablosuz gizli kameraları, GSM tabanlı dinleme cihazlarını, GSM transfer protokolünü kullanan her tip gizli kamera ve ses aktarım cihazlarının sinyallerini tespit eder. Tüm bu cihazların sinyallerini tespit ederek ayrıca bu sinyallerin güç seviysini dBm olarak gösterir.

 

Arama Modu (Search Mode)


Bu sinyal arama şeklinde, vercinin tam olarak yerini tespit etmek için kullanılır. Sinyal gücünün artışına bağlı olarak vericinin tam yeri saptanır. Elektronik cihazların üzerinde gezdirerek var olan, her tip sinyal yayan analog ve dijital yayın yapan, dinleme cihazı, video vericileri, kablosuz kameralar, kablosuz dinleme cihazları,  kablosuz gizli kameraları, GSM tabanlı dinleme cihazlarını, GSM transfer protokolünü kullanan bütün gizli kamera ve ses aktarım cihazlarının sinyallerini ve yerini tam olarak tespit eder.
 

Fark Tespiti Modu (Difference Search Mode)

Fark tespit modu, analog ses dinleme vericilerinin ve gizli dinleme cihazlarının yerlerini tespit etme ve yerlerini belirlemede kullanılır.

Bu belirleme modunda dinleme cihazı ile Raksa aynı oda içerisinde olduğunda çok faydalıdır. Taramaya başladığında oda dışında yapılan analiz ile odanın içine girildiği zaman dinleme cihazı veya ses dinleme cihazının frekans gücü veya sinyal farkını analiz ederek sesli ve ışıklı uyarı verirerek sinyal farkını gösterir.


Dijital Sinyallerin Takibi (Digital Signals)

Dijital sinyallerin takibi (GSM900/1800, UMTS (3G), CDMA450 türleri), cep telefonu sinyallerinin algılanması ve tespiti için tasarlanmıştır, kablosuz telefon (DECT standart), Bluetooth, Wi-Fi ve 2.4 Ghz ile her türlü bu dijital sinyal frekanslarına bağlı olan anlık ve taramalı sinyalleri (peek pulse signals) tespit eder.

Dijital sinyallerin takibi sırasında tüm bu sinyalleri ve güç seviyesini dBm olarak görüntüleyebilirsiniz.

 

Ses Çözümleme - Demodülasyon (Demodulation)

Tarama, arama ve fark gözlemleme modlarında çalışan ses takip, analog sinyalleri ve her tip sinyal yayan analog dinleme cihazları ve ses aktarım cihazlarının seslerini üzerindeki hoparlörden dinlenebilir.

 

Tehlike Uyarı Alarmlarının Kaydedilmesi (Alarm Log)

Guard Modu (Bekçi Modu) esnasında tespit etmiş olduğu tehlikeli  sinyalleri hafızasına kayıt eder. 200 kayıt tutabilecek hafızası olan  Raksa, kendi hafızasından farklı, tehlike içeren sinyal yakaladıkça  kayıt altına almaya devam eder. Kayıt tutarken sinyal hakkına, kaç  dBm gücünde sinyal olduğunu, sinyalin yapısını (Analog | Dijital),  zaman aralığını ve sırasını da ayrıca kayıt altına alır.

Teknik Özellikler:
 

Frekans Aralığı:                                      50 MHz - 3300 MHz

Hassasiyeti:                                             70 mV/m

Dinamik Tarama:                                   50 dBm

Band Genişliği:                                       10 MHz

Tam Tarama Tekrar Süresi:                 ≤ 1,5 S

Bekçi Konumunda Çalışma Süresi:   4h - 12h

Diğer Modlarda Çalışma Süresi:         3h

Ekran Göstergesi:                                   OLED 128 X 64

Boyutları:                                                 77 X 43 X 18 mm

Ağırlık:                                                      35 gr.

bottom of page